Úvodní stránka / Zahraniční spolupráce / Informace pro studenty / ERASMUS+ / Informace k zahraničním univerzitám / Německo

Německo

německá vlajka

rozloha: 357 021 km2
počet obyvatel: 82 mil.
hlavní město: Berlin (3,4 mil. obyv.)
měna: Euro
rok přistoupení k EU: 1957 

V Německu můžete studovat na těchto univerzitách:Město: Gießen

Vyučovací jazyk: němčina

Webové stránky školy: http://www.uni-giessen.de/cms/

Předměty nabízené Erasmus studentům: Seznam všech kurzů vyučovaných na univerzitě hledejte na těchto stránkách: http://www.uni-giessen.de/cms/studium/studinfo/evv. Předměty nabízené v angličtině: http://www.uni-giessen.de/cms/international-pages/ce/09

Předměty, které na této univerzitě studenti AF absolvovali:

LS 07/08: Využití odpadů v zemědělství; Biologická ochrana proti škůdcům; Rostlinná ekologie; Intenzivní kurs němčiny

Informace a pokyny univerzity:

Informace o univerzitě:

Na univerzitě se vyučuje 11 různých oborů; pro studenty AF bude přicházet v úvahu "Fachbereich 09 - Agrarwissenschaften, Ökotrophologie und Umweltmanagement".

Ubytování a stravování:
Každý Erasmus student má nárok na ubytování na kolejích (musí však včas poslat přihlášku). Pokoje jsou jednolůžkové s připojením k internetu, společná je kuchyně (s lednicí), toalety a sprchy (pro 8 nebo 11 lidí). Cena ubytování se pohybuje mezi € 200 a € 280 za měsíc v závislosti na tom, jak dlouho na kolejích bydlíte (čím delší je pobyt, tím menší je měsíční sazba). Další informace zde: http://hrza1.hrz.uni-giessen.de/studentenwerk/wohnen/haupt.htm.
Univerzita nabízí stravování v menze; cena obědu se pohybuje mezi 2 a 3 euro.

Zkušenosti studentů (LS 07/08):

  • Erasmus studenti jsou začleněni do běžné výuky s domácími studenty.
  • Na přednášky okamžitě navazují semináře, což je docela náročný způsob výuky.
  • Na začátku pobytu bylo nutné zaplatit jednosemestrální jízdenku na veřejnou dopravu v ceně 70 euro; výhodou pak ovšem byla veškerá doprava zdarma.


Město: München

Vyučovací jazyk: němčina

Webové stránky školy: http://portal.mytum.de/welcome

Předměty nabízené Erasmus studentům: http://univis.tum.de/form?__s=22&dsc=anew/tlecture&anonymous=1 (Pokud se kurzy nezobrazují, nejsou pravděpodobně pro aktuální semestr v systému ještě uloženy. V tom případě vyberte v pravém horním rohu příslušný semestr předchozího roku - kurzy se většinou opakují.)

Souřadnice: 48° 8' 54.95'' N   11° 34' 6.38'' E

Informace a pokyny univerzity:

Webové stránky věnované zahraničním studentům: http://portal.mytum.de/studium/bewerbung/incomings/index_html (naleznete zde také odkaz na "Handbuch für internationale Studierende").

Podívejte se také na informační brožuru pro Erasmus studenty.


Město: Rostock

Vyučovací jazyk: němčina

Webové stránky školy: http://www.uni-rostock.de/

Předměty nabízené Erasmus studentům: Na stránkách zemědělské fakulty pod odkazem "Studiengänge" (http://www.auf.uni-rostock.de/studiengaenge/) si můžete vybrat obor studia. Pod každým oborem je pak v části "Broschüren/Ordnungen" odkaz "Modulbeschreibungen", kde jsou vypsány jednotlivé předměty včetně sylabů.

Informace o univerzitě:

Univerzita v Rostocku byla založena v roce 1419 a je tak třetí nejstarší univerzitou v Německu a nejstarší univerzitou v severní kontinentální Evropě a v oblasti Baltského moře. Univerzita se člení na 9 fakult; studenti AF studují na Agrar- und Umweltwissenschaftliche Fakultät.
Informace z roku 2010/2011: Na začátku roku je na fakultě vyvěšen rozvrh, kde si studenti mohou vybrat předměty, pokud chtějí udělat změny v Learning Agreementu. Studenti si neregistrují předměty v informačním systému, ale na začátku výuky se domluví s vyučujícím, který je do předmětu zapíše sám.

Předměty, které na této univerzitě studenti AF absolvovali:

ZS 07/08: Řízení v zemědělství; Obnovitelné suroviny; Ekologie zemědělských podniků

ZS 10/11: Ovocnářství a zelinářství; Teorie regionálního rozvoje; Komunikace a poradenství


Město: Göttingen

Vyučovací jazyk: němčina

Webové stránky školy: http://www.uni-goettingen.de/

Informace o univerzitě:

Georg-August-Universität byla založena v roce 1737 a dnes patří mezi nejlepší německé univerzity. V současné době je tvořena dvanácti fakultami, z nichž pro studenty AF je nejdůležitější "Fakultät für Agrarwissenschaften".


Město: Köthen

Vyučovací jazyk: němčina

Webové stránky školy: http://www.hs-anhalt.de/Google+