Úvodní stránka / Zahraniční spolupráce / Informace pro studenty / ERASMUS+ / Informace k zahraničním univerzitám / Itálie

Itálie

italská vlajka

rozloha: 301 338 km2
počet obyvatel: 60,2 mil.
hlavní město: Roma (2,7 mil. obyv.)
měna: Euro
rok přistoupení k EU: 1957

V Itálii můžete studovat na čtyřech univerzitách:


Město: Viterbo

Vyučovací jazyk: italština

Webové stránky školy: http://www.unitus.it/

Předměty nabízené Erasmus studentům: na stránkách Zemědělské fakulty (http://www.agraria.unitus.it) v sekci Insegnamenti

Předměty, které na této univerzitě studenti AF absolvovali:

ZS 09/10: Potravinářství a zabezpečení potravin; Chemie potravin; Chemie a biotechnologie fermentace; Genetika

Informace a pokyny univerzity:

Informace o univerzitě a zkušenosti studentů:

Univerzita se nachází asi 90 km severně od Říma. V současné době má 7 fakult, přičemž pro studenty AF bude důležitá Facolta di Agraria. Fakulty sídlí na různých místech v rámci celého Viterba. Zemědělská fakulta je nedaleko kolejí, které dostávají Erasmus studenti - pěšky vám bude přesun trvat asi 7 minut. Město Viterbo má necelých 80 tisíc obyvatel, pro studium je velice příjemné a Erasmus studenti se nemusí obávat, že by jejich finanční grant pro pobyt nestačil.

Koleje
Ubytování na kolejích je přidělováno všem zahraničním studentům po vyplnění příslušného formuláře, který naleznete (spolu s dalšími dokumenty) zde: http://tuscia.llpmanager.it/studenti/incoming_procedures_0910.asp. Koleje stojí 160 EUR za měsíc a na začátku pobytu se platí vratná kauce 130 EUR. Pokoje jsou jednolůžkové s vlastní koupelnou a WiFi připojením. V suterénu budovy je společná kuchyň a také pračky a sušičky. Najdete zde lékaře a posilovnu (za jednorázový poplatek 15 EUR za celou dobu pobytu)

Stravování
Univerzita nabízí stravování ve dvou menzách, které se vzhledem k cenám rozhodně vyplatí. Jedna menza je součástí baru a nachází se přímo u kolejí pro Erasmus studenty, druhá je na opačném konci města, kde jsou také druhé univerzitní koleje. Jídlo stojí 2,03 EUR a v ceně jsou dva chody, pečivo, nápoj a zákusek.

Doprava
Pro přesun do Itálie je vhodné využít některé z nízkonákladových leteckých společností a dopravit se letadlem na jedno z římských letišť. Z centra Říma pak každou hodinu jezdí za 4,50 EUR vlaky do Viterba. Ve Viterbu je pak ideální doprava na kole nebo pěšky. Vzhledem ke vzdálenostem se nevyplácí využívat MHD.

Příjezd a zahraniční kancelář
Ve Viterbu neexistuje buddy system. Ozve se vám sice student, který má na starosti všechny Erasmus studenty a na kterého se můžete obrátit, pokud něco nutně potřebujete, ale jeho úkolem je spíš organizovat společné večeře a výlety. Po příjezdu si všechno budete muset zařídit sami. Zahraniční kancelář se nachází u Fakulty jazyků a literatury na Via Santa Maria di Gradi a rozhodně sem zajděte hned, jakmile dorazíte do města. Úřední hodiny mají každé pondělí, středu a pátek od 9 do 12 hodin.

Studium
Výuka probíhá formou nepovinných přednášek a to tak, že jeden předmět je vyučován 2x-3x týdně a ukončen je ústní zkouškou. Před každou zkouškou musíte zajít na studijní oddělení pro tzv. přihlášku na zkoušky a dokument, do kterého se zapisují známky a otázky, které vám zkoušející položil. Erasmus studenti jsou zařazeni do výuky společně s italskými studenty.
Webové stránky fakulty nejsou bohužel příliš často aktualizovány, takže se vám může stát, že na místě zjistíte, že předměty, které jste si vybrali, se již nevyučují. V tomto případě si musíte vybrat předměty jiné a prostřednictvím formuláře Changes to Learning Agreement požádat AF opět o schválení.

Fotogalerie

                         


Google+