Úvodní stránka / Zahraniční spolupráce / Informace pro studenty

Informace pro studenty

Zahraniční oddělení fakulty se podílí na koordinaci studentských mobilit realizovaných v rámci mezinárodních projektů i individuálně. Spolupracuje přitom se Zahraničním oddělením Mendelu.

Uvažujete-li o studijním výjezdu do zahraničí, určitě neváhejte a využijte příležitosti, kterou jako studenti máte.

Nejběžnějším a také nejjednodušším způsobem, jak studium v zahraničí absolvovat, je účast na programu ERASMUS+. Tento program umožňuje uskutečnit jak studijní pobyt, tak pracovní stáž. V rámci jednoho stupně studia může vyjet na tento program na dobu  až 12 měsíců. Na fakultě vyřizujete studijní záležitosti jako např. výběr a uznávání předmětů, fakulta také Vaši nominaci navrhuje, na rektorátě děláte testy a následně vyřizujete finanční stránku výjezdu.

Pokud vám program z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, můžete prostudovat možnosti programů AKTIONCEEPUS. Další velmi atraktivní možností jsou tzv. Norské fondy a fondy EHP, které si stejně jako např. Aktion vyřizujete přímo s Domem zahraniční spolupráce.

Jestliže vás ani tyto nabídky neuspokojují, podívejte se, zda byste se nechtěli stát free-moverem.

Speciální možností je pak studium v nizozemském Drontenu (které lze ovšem absolvovat i standardně v rámci programu Erasmus) a studijní program EURAMA.


Google+